Costco Wholesale Everyday Deals – July 2017

This post may contain affiliate links. View my disclosure policy for details.
If you like this information, email, print or share on social media with your friends!
Share on Facebook0Pin on Pinterest1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on StumbleUpon0Print this pageEmail this to someone

Costco Wholesale Everyday Deals – July 2017

Here are the current Costco Wholesale deals for the month of July 2017! Not a member? Go HERE to see Membership options or check Groupon and LivingSocial to see if there are any current membership deals.

See the current Warehouse Coupons and be sure to check Ibotta, Checkout 51, MobiSave and SavingStar for savings offers.

Everyday Price Guide
Prices may vary by store.
Multi-Item Deals

.
.
Bounce Dryer Sheets, 260 ct – $8.39

 

.
Downy Ultra Liquid Fabric Softener, 170 oz – $11.49

 

Baby Food & Care

.
Huggies Natural Care Wipes, 864 ct – $29.99

 

.
Huggies Pull-Ups Training Pants, 72 – 96 ct – $29.99

Includes: 2T/3T 96 ct, 3T/4T 86 ct and 4T/5T 72 ct

.
Huggies Snug & Dry Diapers, 100 – 156 ct – $29.99

Includes: Giant pk, Size 1

.
Huggies Snug & Dry Plus Diapers, 135 – 228 ct – $38.99

Includes: Sizes 2 – 6

.
Kirkland Baby Wipes, 900 ct – $19.79

 

.
Kirkland Signature Diapers, 136 ct – $19.99

Includes: Size 1-2, 136 ct

Beverages

.
Caribou Blend K-Cups, Rainforest Alliance Certified, 80 ct – $34.99

 

.
Coffee, Organic/Fair-Trade, 2.2 lb – $13.99

2.2 lb = $6.36/ lb unit price

.
Dunkin’ Donuts Coffee Original Blend, 40 oz – $15.89

 

.
Glaceau smartwater, 12 ct 1 L bottles – $10.99

12 ct = $0.92 unit price

.
Glaceau Vitaminwater and/or Vitaminwater Zero, 20 ct 20 oz bottle – $16.99

20 ct = $0.85 unit price

.
Horizon Organic Vanilla Milk Tetra Pak, 18 ct 8 oz – $13.99

18 ct = $0.78 unit price

.
Keurig Brewed K-Cup Packs, 80 – 100 ct – $37.99

 

.
Kirkland 100% Juice Boxes, 36 ct – $9.49

 

.
Maxwell House, 42.5 oz – $8.99

 

.
Naked Juice Bottle, 12 pk 10 oz bottle – $14.69

12 ct = $1.22 unit price

.
Nestle Nesquik Chocolate Powder Drink Mix, 41.9 oz – $6.99

 

.
Newman’s Own Organics Special Blend K-cups, 80 ct – $36.89

 

.
Orange Juice, Organic, 1 gal – $6.99

 

.
Perrier Sparkling Water, 24 ct 16.9 oz bottles – $16.99

Includes: Original and Citrus

.
Pom Wonderful Pomegranate Juice, 60 oz – $9.99

 

.
Propel Zero, 24 pk 16.9 oz bottles – $10.79

24 pk = $0.45 unit price

.
Red Bull Energy Drink Can, 24 ct 8.4 oz can – $32.79

24 ct = $1.37 unit priceIncludes: Regular and Sugar Free

.
San Pellegrino Mineral Water Bottle, 12 pk 25.3 oz bottles – $13.79

12 pk = $1.15 unit price

.
Sunny D, 24 ct 11.3 oz bottles – $9.99

 

.
V8 V-Fusion Variety Pack, 24 ct 11.5 oz cans – $14.99

 

.
V8 Vegetable Juice, 28 ct 11.5 oz cans – $13.49

 

Bread & Bakery

.
.
Tortillas, 6 in, 40 ct – $3.19

 

.
Arnold Whole Wheat Bread, 2 pk 24 oz ea – $4.99

2 pk = $2.50 unit price

.
Pepperidge Farm 15 Grain Bread, 2 pk 24 oz ea – $4.49

2 pk = $2.25 unit price

Breakfast & Cereal

.
Cinnamon Toast Crunch Cereal, 49.5 oz – $6.99

 

.
General Mills Cheerios Cereal, 40.7 oz – $5.99

Includes: original

.
General Mills Chocolate Cheerios Cereal, 36 oz – $6.99

 

.
General Mills Lucky Charms, 2 pk 23 oz ea – $7.39

2 pk = $3.70 unit price

.
General Mills Multi-Grain Cheerios, 2 pk 18.75 oz ea – $7.49

2 pk = $3.75 unit price

.
Kashi Go Lean Crunch Cereal, 51 oz – $8.99

 

.
Kellogg’s Frosted Flakes, 61.9 oz – $7.59

 

.
Kellogg’s Frosted Mini-Wheats Cereal, 2 pk 35 oz ea – $7.98

2 pk 38 oz ea = $3.99 unit price

.
Kellogg’s Pop-Tarts, 4 pk 12 ct ea – $8.19

4 pk = $2.05 unit price

.
Kellogg’s Raisin Bran, 2 pk 38.25 oz ea – $7.99

2 pk = $4.00 unit price

.
Kellogg’s Special K Cereal Bar Variety Pack, 50 ct – $13.99

 

.
Kellogg’s Special K Cereal, 37 oz – $7.50

 

.
Quaker Instant Oatmeal Variety pack, 52 ct – $9.39

 

.
Quaker Life Cereal, 62 oz – $7.59

 

.
Quaker Oatmeal Squares Cereal, 58 oz – $7.59

 

Canned Goods & Soups

.
Black Beans, Canned, 8 pk 15 oz ea – $5.79

8 pk = $0.73 unit price

.
Classico Organic Pasta Sauce, 3 pk 32 oz ea – $8.99

3 pk = $3.00 unit price

.
Corn, Canned, 8 pk 15 oz ea – $7.89

8 pk = $0.99 unit price

.
Healthy Choice Chicken Soup Variety Pack, 10 pk 15 oz ea – $9.89

10 pk = $0.99 unit price

.
Jif Peanut Butter, 2 pk 48 oz ea – $10.89

2 pk = $5.45 unit price

.
Kirkland Salsa, 2 pk 38 oz ea – $7.49

2 pk = $3.75 unit price

.
Prego Heart Smart Sauce, 2 pk 67 oz ea – $7.89

2 pk = $3.95 unit price

.
Prego Pasta Sauce, 2 pk 67 oz ea – $7.49

2 pk = $3.75 unit price

.
Salsa, Organic, 66 oz – $5.99

 

.
Swanson Chicken Broth 50% Less Sodium, 12 pk 14 oz – $8.79

12 pk = $0.74 unit price

Condiments, Spice & Baking

.
Hellmann’s Mayonnaise, 64 oz – $6.89

 

.
Hidden Valley Ranch Dressing, 2 pk 40 oz ea – $9.89

2 pk = $4.95 unit price

.
Nestle Toll House Semi-Sweet Morsels, 72 oz – $9.99

 

.
Nutella Hazelnut Spread, 2 pk 26.5 oz ea – $9.99

2 pk = $4.50 unit price

.
Pace Picante Salsa, Medium, 2 ct 38 oz bottles – $4.99

2 pk 38 oz bottles = $2.50 unit price

Cookies, Snacks & Candy

.
Cheez-It Crackers, 48 oz – $7.99

 

.
Clif Kids Organic ZBar Variety, 24 pk 1.27 oz bars – $10.79

 

.
Food Should Taste Good Tortilla Chips, Multigrain, 24 oz – $5.99

 

.
Frito-Lay Variety Pack, 30 ct 1.5 – 2 oz bags – $11.59

 

.
GoGo Squeez Applesauce, 20 ct 3.2 oz cups – $8.99

 

.
Kashi Chewy Granola Bars, 35 ct 1.2 oz bars – $12.79

Includes: Chocolate Almond & Sea Salt

.
Kellogg’s Nutri-Grain Cereal Bars, 48 ct – $12.99

 

.
Kirkland Signature Jelly Belly, The Original Gourmet Jelly Bean, 4 lb pkg – $15.79

4 lb = $3.95/lb unit price

.
Lindt Lindor Truffles Assorted Chocolates, 50 ct – $9.89

 

.
M&M’s Peanut Butter, 50 oz – $9.59

 

.
M&M’s Peanut or Milk Chocolate, 56 oz – $9.64

 

.
Nabisco Ritz Crackers, 56 oz – $7.05

 

.
Nabisco Wheat Thins Crackers, 2 pk 20 oz boxes – $7.49

2 pk = $3.75 unit price

.
Nabsico Oreo Cookies, 3 lb box – $8.49

 

.
Nature Valley Oats & Dark Chocolate Bars, 48 ct – $12.59

 

.
Nature Valley Sweet & Salty Nut Granola Bars, 48 ct – $12.65

 

.
Ocean Spray Craisins, 48 oz – $6.79

 

.
Pepperidge Farm Goldfish, 24 ct 1.5 oz bags – $7.99

 

.
Pepperidge Farm Goldfish, 58 oz – $8.99

 

.
Pure Protein Bar, 18 ct variety pack – $17.49

18 ct = $0.97 unit price

.
Sensible Portions Garden Veggie Straws, 20 oz – $4.99

 

.
SunChips Variety Pack, 30 ct – $10.84

 

.
Tostitos Artisan Chips, 26 oz – $5.99

Includes: Roasted Garlic & Black Bean

.
Wild Riceworks Crisps, 16 oz – $5.39

Includes Sea Salt & Black Sesame and Sweet Chili

Dairy

.
Dannon Light & Fit Greek Yogurt Cup, 18 ct 5.3 oz ea – $13.79

18 ct = $0.77 unit price

.
The Laughing Cow Light Cheese Wedges, 4 pk 6 oz ea – $8.99

4 pk = $2.25 unit price

.
Yoplait Go-Gurt Simple, 32 ct 2.25 oz pouches – $7.79

 

Diet Food & Drinks

.
Muscle Milk Protein Powder, 4.01 lb – $32.99

 

.
Muscle Milk Shake Variety, 24 ct 10 fl oz bottles – $32.99

 

Frozen Foods

.
.
Alexia Sweet Potato Fries, 4 lb – $6.59

 

.
.
Broccoli Florets, Organic, Frozen, 4 lb – $5.99

4 lb = $1.50/lb unit price

.
Blueberries, Organic, Frozen, 4 lb pkg – $13.59

4 lb = $3.40/lb unit price

.
Chicken, Breast, Boneless, Skinless, 3.5 lb pkg – $18.99

3.5 lb pkg = $5.43/lb unit priceCoastal Range, Organic, Frozen

.
Corn, Organic, 5 lb pkg – $5.59

5 lb = $1.12/lb unit price

.
Delimex Beef Taquitos, 66 ct – $10.99

 

.
DiGiorno Pizza, 3 pk – $13.89

3 pk = $4.63 unit price

.
Foster Farms Chicken Nuggets, 5 lbs – $12.99

 

.
Green Beans, Organic, 5 lb pkg – $6.60

5 lb = $1.32/lb unit price

.
Healthy Choice Frozen Yogurt Bars, 18 ct – $9.79

 

.
Healthy Choice Fudge Bars, 18 ct – $9.79

 

.
Hot Pockets Pepperoni Pizza or Ham & Cheese, 17 pk – $11.99

17 pk = $0.71 unit price

.
Magnum Double Caramel Ice Cream Bars, 12 ct – $10.99

 

.
Marie Callender’s Chicken Pot Pies, 8 pk 10 oz ea – $10.99

8 pk = $1.38 unit price

.
Mixed Veggies, Organic, 5 lb pkg – $5.59

5 lb = $1.12/lb unit price

.
Peaches, Organic, 4 lb pkg – $7.79

4 lb = $1.95/ lb unit price

.
Raspberries, Organic, Frozen, 3 lb pkg – $9.99

3 lb = $3.33/lb unit price

Grains, Pasta & Sides

.
Annie’s Organic Shells & Cheese, 15 pk 6 oz ea – $14.99

15 pk = $1.00 unit price

.
Barilla Whole Grain Pasta, 8 pk 13.25 oz each – $6.39

8 pk = $0.80 unit price

.
Spaghetti Noodles, 6 lb pkg – $6.59

6 lb = $1.10/lb unit price

.
Texmati Brown Rice, Organic, 6 lb pkg – $9.39

6 lb = $1.57/lb unit price

Home Supplies

.
.
Charmin Ultra Soft Bathroom Tissue, 30 Double Roll – $19.99

 

.
.
Kirkland Garbage Bags, 200 ct – $14.59

 

.
.
Kirkland Signature Ultra Soft Bath Tissue, 30 ct 231 sheets – $14.99

 

.
Air Wick Scented Oils, Warmer + 7 refills – $12.69

 

.
All Liquid Laundry Detergent, 195 oz 130 loads – $12.49

Includes: Free & Clear and/or Stainlifters

.
Arm & Hammer OxiClean Max Liquid Detergent, 160 loads or 250 oz – $15.79

 

.
Bounty Paper Towels, 12 ct super rolls – $19.99

Includes: Select-A-Size only

.
Cascade Advanced Power Gel or Powder, 125 oz – $9.49

 

.
Chinet Paper Plates, 165 ct – $14.79

 

.
Clorox Clean-Up with Bleach, 32 oz + 180 oz refill – $10.99

 

.
Clorox Disinfecting Wipes, 4 pk 78 ct ea – $11.99

4 pk = $3.00 unit price

.
Clorox Toilet Bowl Cleaner, 6 pk 24 oz ea – $8.99

6 pk = $1.50 unit price

.
Clorox Wipes, 4 pk 78 ct ea – $12.89

4 pk = $3.23 unit price

.
Dixie Ultra Plates, 276 ct 8 1/2″ – $12.69

 

.
Duracell Alkaline Coppertop, AA 40 pk or AAA 32 pk; Quantum Batteries, AA 30 pk or AAA 24 pk – $14.99

 

.
Finish Jet-Dry Rinse Aid, 32 oz – $10.99

 

.
Finish Powerball All-in-One Tabs, 110 ct – $14.29

 

.
Gain Powder Laundry Detergent, 180 loads or 206 oz – $23.99

 

.
Glade Plugins Scented Oils, 2 warmers and 8 refills – $12.99

 

.
Hefty Diamond Paper Plates, 150 ct – $14.79

 

.
Kirkland Signature Drawstring Trash Bags, 33 gal 90 ct – $16.99

 

.
Kirkland Signature Facial Tissue Upright, 12 pk 90 ct ea – $14.88

12 pk = $1.24 unit price

.
Kleenex Facial Tissue Family Packs, 10 pk 230 ct boxes – $17.77

10 pk = $1.77 unit price

.
Liquid-Plumr, 2 pk 80 oz ea – $9.99

2 pk = $5.00 unit price

.
Lysol Advanced Toilet Bowl Cleaner, 7 pk 32 oz ea – $8.49

4 pk 32 oz = $2.12 unit price

.
Palmolive Original Dish Soap, 90 oz – $7.99

 

.
Plastic Wrap, 2 pk 750 sq feet ea – $12.99

2 pk = $6.50 unit price

.
Pledge, 3 pk 13.8 oz cans – $10.79

3 pk = $3.50 unit price

.
Puffs Facial Tissue Plus Lotion, 10 pk – $9.99

10 pk = $0.99 unit price

.
Reynolds Wrap Aluminum Foil Heavy Duty, 2 pk 150 ft ea – $11.99

2 pk = $6.00 unit price

.
Reynolds Wrap Aluminum Foil Standard, 2 pk 250 ft ea – $14.30

2 pk = $7.15 unit price

.
Scotch-Brite Heavy Duty Sponges, 21 ct – $12.69

 

.
Scotch-Brite Lint Rollers, 5 pk – $9.99

5 pk = $2.00 unit price

.
Scotch-Brite Non-Scratch Multipurpose Sponges, 18 ct – $12.49

 

.
Shout Stain Removal, 22 oz Trigger + 172 oz refill – $9.89

 

.
Tide Advanced Power HE with Acti-Lift, 170 oz 81 loads – $21.89

 

.
Tide Liquid HE, 170 oz 110 loads – $18.99

 

.
Tide Liquid Original Scent, 170 oz 110 loads – $19.89

 

.
Tide Powder Laundry Detergent HE, 254 oz 180 loads – $29.99

 

.
Vanity Fair Napkins, Everyday, 660 ct – $8.99

 

.
Woolite Complete Laundry Care, 133 oz – $14.59

 

.
Woolite Dark, 133 oz – $14.59

 

.
Ziploc Freezer Gallon Bags, 152 ct – $11.99

 

.
Ziploc Sandwich Bags, 500 ct – $8.99

 

Meat, Poultry & Fish

.
.
Chicken Breast, Boneless, Skinless, Organic, per lb – $5.99

 

.
.
Chicken Breasts, 6 lb – $19.00

6 lbs = $3.17/lb unit price

.
.
Chicken, Whole, Organic, per lb – $2.29

 

.
.
Ground Beef, 5.5 – 6 lb – $17.00

 

.
Beef, Stew Meat, 4 lb pkg – $14.00

4 lb pkg = $3.50/lb unit price

.
Chicken Apple Sausage All Natural, 3 pk – $12.99

3 pk = $4.33 unit price

.
Chicken, Thighs, Organic, per lb – $3.99

 

.
Ground Beef, Organic, 3 lb bag – $21.99

3 lb bag = $7.33/lb unit price

.
Pork, Loin Chops, Center Cut, per lb – $3.49

 

Packaged Meats

.
Hillshire Farm Deli Select Ultra Thin Turkey Breast, 3 pk 12 oz – $8.99

3 pk = $3.00 unit price

.
Perdue Bourbon Chicken, 3.5 lb – $12.94

 

Personal Care

.
Always Long Super Maxi Pads, 90 ct – $12.99

 

.
Always Ultra Thin Pads, 76 – 96 ct – $12.49

Includes: Overnight or Regular

.
Aquafresh Extreme Clean Toothpaste, 6 pk 7 oz ea – $10.99

6 pk = $1.83 unit price

.
Aveeno Lotion, 2 pk 20 oz ea – $14.99

2 pk = $7.50 unit price

.
Colgate Optic White Toothpaste, 5 pk 5.5 oz ea – $13.99

5 pk = $2.80 unit price

.
Colgate Total Advanced Toothpaste, 4 pk 8 oz ea – $12.99

4 pk = $3.25 unit price

.
Dove Beauty Bar, 16 pk 4 oz ea – $15.99

16 pk = $1.00 unit price

.
Dove Body Wash, 3 pk 24 oz ea – $12.99

3 pk = $4.33 unit priceIncludes: Winter Care and Moisturizing

.
Gillette Comfort Advantage Shave Gel, 4 pk 8.4 oz ea – $8.99

4 pk = unit price $2.25

.
Gillette CustomPlus Disposable Razors, 26 ct – $24.99

 

.
Gillette Fusion Cartridges, 16 ct – $44.99

 

.
Gillette Fusion ProGlide Blades, 14 ct – $45.99

 

.
Gillette Mach 3 Turbo Blades, 24 ct – $49.99

 

.
Gillette Venus Embrace Cartridges, 10 ct – $29.99

 

.
Gillette Venus Spa Breeze Cartridges, 12 ct – $31.99

 

.
Head & Shoulders Classic Clean Shampoo, 40 oz – $9.99

 

.
Olay Body Wash, 3 pk 23.6 oz – $11.99

3 pk = $4.00 unit price

.
Oral B Glide Pro-Health Floss, 6 pk – $12.99

6 pk = $2.17 unit price

.
Oral-B Pro-Health CrissCross Toothbrushes, 8 ct – $13.99

8 ct = $1.75 unit price

.
Pantene Pro-V Shampoo or Conditioner, 40 oz – $7.49

 

.
Q-Tips, 3 pk 625 ct – $8.59

3 pk = $2.87 unit price

.
Secret Outlast Women’s Antiperspirant/Deodorant, 5 pk 2.7 oz ea – $13.99

5 pk = $2.80 unit price

.
Tampax Pearl Tampons, 96 ct – $12.89

Includes: Regular and/or Super

.
Vaseline Spray & Go Lotion, 3 pk 6.5 oz cans – $13.99

3 pk = $4.67 unit price

Pet Care

.
Jerky Treats for Dogs, 60 oz – $10.89

Includes: American Beef and Lamb & Rice

.
Pedigree Dry Dog Food, 55 lbs – $24.39

Includes: Adult only

.
Purina Fancy Feast Grilled Cat Food Can, 3 oz 36 ct – $18.99

36 ct = $0.53 unit price

Pharmacy

.
Advil Tablets 200 mg, 360 ct – $16.39

 

.
Aleve Caplets 220 mg, 320 ct – $16.09

 

.
Claritin Children’s Grape Syrup, 2 pk 4 oz ea – $17.49

2 pk = $8.75 unit price

.
Claritin Tablets 10 mg, 105 ct – $38.99

 

.
Excedrin Extra Strength Caplets, 300 ct – $13.99

 

.
Excedrin Migraine Relief, 300 ct – $14.99

 

.
L’il Critters Calcium Gummy Bears, 200 ct or Omega-3 Gummy Fish, 180 ct – $9.99

 

.
L’il Critters Gummy Bears, 200 ct – $9.99

 

.
Prilosec OTC Tablets, 3 pk 14 ct ea – $22.89

3 pk = $7.69 unit price

.
ThermaCare HeatWraps Back, 6 ct – $14.99

6 pk = $2.50 unit price

Produce

.
.
Avocados, 6 pk – $6.99

6 pk = $1.17 ea unit price

.
.
Spinach, Baby, Organic, 16 oz – $3.79

 

.
.
Spring Mix Organic Salad, 16 oz – $3.99

 

.
Apples, Sliced, Organic, 9 pk 6 oz each – $7.99

 

.
Carrots, Baby, Organic, 5 lb pkg – $5.29

5 lb bag = $1.06/lb unit price

.
Carrots, Organic, 10 lb bag – $6.49

10 lb bag = $0.65/lb unit price

.
Gold Potatoes, 15 lb – $9.99

 

.
Peppers, Fresh, 6 pk – $6.49

6 pk = $1.08 unit price

Refrigerated

.
Kraft American Singles, 4 lb pkg – $11.79

Sold in 4 lb pkg 96 slices = $2.95 unit price

.
Pasta Prima Grilled Chicken & Mozzarella Ravioli, 36 oz – $9.89

 

.
Pillsbury Crescent Rolls, 5 pk 8 oz ea – $7.89

5 pk = $1.58 unit price

.
Sabra Hummus, 32 oz – $5.99

Includes: Various flavors

Speak Your Mind

*

Daily Boutique Deals