Hy-Vee Weekly Ad Best Deals – September 26 – October 2

This post may contain affiliate links where I will earn a small commission when you purchase from my links. This helps with the cost of running this site as well as provide for my family, and there is no additional charge to you. View my disclosure policy for details.
If you like this information, email, print or share on social media with your friends!
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on StumbleUpon
StumbleUpon
0Print this page
Print
Email this to someone
email

hy-vee best deals Hy-Vee Weekly Ad Best Deals – September 26 – October 2

Here are the Hy-Vee Weekly Ad Best Deals for September 26 – October 2. Go HERE to see the Hy-Vee Coupon Policy. Don’t forget scan/buy products in your Shopkick app while in store and upload your receipt in the Fetch Rewards App after you get home.
Click here to see the complete list
Breakfast & Cereal

.
Hy-Vee Cereal, 11 – 20.5 oz – $1.25

 


.
Hy-Vee Instant Oatmeal, 7.9 – 15.1 oz – $0.99

 

Canned Goods & Soups

.
Hy-Vee Tomato or Chicken Noodle Soup, 10.5 oz – $0.39

With In Ad Coupon; Limit 4

Condiments, Spice & Baking

.
C&H Pure Cane Sugar, 4 lb – $2.28

$1.68 with card; Limit 1 per Card

Final Price: $1.03

.
Skippy Peanut Butter, 15 or 16.3 oz – $1.28

Limit 1

Cookies, Snacks & Candy

.
Blue Diamond Artisan Nut-Thins, 4.25 oz – $2.99

 

  • $0.75/1 Blue Diamond Nut-Thins Crackers – 8-26-18 SS (exp. 10/28/18)
  • $1.00/1 Blue Diamond Nut-Thins Crackers – 8-26-18 SS (exp. 10/28/18)
Final Price: $1.99
Frozen Foods

.
Blue Ribbon Classics Ice Cream, 56 oz – $1.98

With In Ad Coupon; Limit 2

Fuel Rewards

.
Halo Top Ice Cream, 16 oz – $3.99

Earn $0.01/gal

  • $1.50/1 Halo Top – 8-5-18 SS; Includes pt Only (exp. 10/01/18)
Final Price: $2.49
Grains, Pasta & Sides

.
Hunt’s Pasta Sauce, 24 oz – $0.69

Limit 2

Meat, Poultry & Fish

.
Pork, Loin or Chop, Center Cut, Bone-In, Thick Cut, per lb – $1.88

 

Produce

.
Apples, Jonathan, 3 lb bag – $2.88

 

.
Pears, Bartlett, per lb – $0.98

 

.
Potatoes, Russet, 5 lb – $0.88

 

Be sure to visit the Coupon Database to find more coupons.

Speak Your Mind

*